נאמני מרכז שניידר
טופס תרומות תרומה לילדים במרכז רפואי שניידר
מגדל אשפוז חדש
פעילות העמותה בחו"ל - תרומה לעמותה
inwise
ילד אינו מבוגר קטן
ילד אינו מבוגר קטן - מרכז שניידר

ילד אינו מבוגר קטן

 

בית החולים מציב במרכז את בריאות הילד ורווחתו. בזכות גישה זו נוצר מודל ייחודי של "בית חולים בגובה העיניים" - גובה עיני הילד. את פניו של הילד מקבל אולם כניסה מואר וידידותי, חדר מיון ססגוני ומרווח ובהמשך מרפאות חוץ ומחלקות אשפוז צבעוניות ומשרות רוגע.

האשפוזים הארוכים, תכיפות הביקורים במרפאות, הטיפולים וההמתנות הארוכות מחייבים התייחסות לעולמו הבריא של הילד תוך כדי שהותו בבית החולים - אם באשפוז ואם בביקור אמבולטורי.

צוות המרכז החינוכי פועל מטעם משרד החינוך ומונה כ-24 אנשי צוות: מורות לחינוך מיוחד, מורות לאמנות ותרפיסטיות מהמגזר היהודי ומהמגזר הערבי. המטרה העיקרית היא לאפשר לילד המשך התפתחות אופטימאלית המותאמת לגילו ולמצבו הפיזי, הקוגניטיבי והרגשי. הצוות החינוכי מאמין כי עליו מוטלת המשימה לחנך את הילד מתוך המחלה ולא למרות המחלה.

חלק ניכר מן הילדים המגיעים לבית החולים חולים במחלות מורכבות ולעיתים כרוניות ומאושפזים תקופות ארוכות. כדי לא לנתק את הילד מסביבתו הטבעית מסייע הצוות החינוכי לילד בתחומים שונים:
♦ התמודדות עם חווית האשפוז

♦ יצירת סדר וארגון ב"עולם החדש"
♦ הכנות לקראת טיפול רפואי

♦ העצמת תחושת השליטה

♦ שמירה על רצף חינוכי ועל קשר עם המסגרת החינוכית בקהילה

לתמיכה החינוכית-לימודית בילד החולה יש חשיבות רבה. בנוסף למשמעויות הערכיות והלימודיות יש לה תפקיד חיוני בשיקומו של הילד החולה והחזרתו למסלול החיים הרגיל. תכנית הלימודים הינה אישית ומותאמת למשך אשפוזו הצפוי, מצבו הבריאותי והרגשי ורמת המוכנות ללמידה.

למרכז החינוכי כיתת מחשבים המאפשרת לילדים ולמתבגרים להשלים ולהתקדם במקצועות הלמידה באמצעות אינטרנט, דואר אלקטרוני, תכניות לימודיות ולימוד מיומנויות יסוד במחשבים.

צוות המרכז החינוכי מפעיל את החדר הלבן ("סנוזלן") - חדר המכיל עזרים בעלי גרייה רב-חושית (אור, צבע, קול ומגע), ריהוט רך ואבזור מיוחד המעוצבים בלבן. כל אלו יוצרים סביבה מיוחדת שבה תנועה חופשית ומנוחה מחזקים את ביטחונם העצמי של הילד, מפחיתים את תחושות החרדה והכאב, ומחזקים בהם את תחושת השליטה.

במרכז שניידר מאמינים בכוחו המרפא של הצחוק, וצוות ליצני בית החולים (ג'לולוגים) ממלא תפקיד חשוב בתמיכה בילד ובמשפחתו בשלבי האבחון, הטיפול וההחלמה. הג'לולוג עונה על הצורך של הילד המאושפז בצחוק אמיתי. הוא יוצר קשר בלתי אמצעי עם הילדים שאינו תלוי שפה ותרבות ותורם לאווירה של שלווה, חיוך ובריאות. לכל מחלקה מצוות ליצן רפואי העובד בשיתוף פעולה מלא עם הצוות החינוכי.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

תרומה לעמותה | תרומות עסקים | תרומות לכבוד אירוע | עמותה לילדים | תרומה לעמותות | בית חולים שניידר | Israel Makov | רונן טוב | Schneider Hospital | המסיבה -אירוע התרמה

 


EV SSL Certificates