נאמני מרכז שניידר
טופס תרומות תרומה לילדים במרכז רפואי שניידר
מגדל אשפוז חדש
פעילות העמותה בחו"ל - תרומה לעמותה
inwise

פרויקט המוסיקה - מרכז חינוכי

פרויקט המוסיקה - מרכז חינוכי (הגדל)

הטיפול באמנויות - אמנות חזותית, מוסיקה, ביבליותרפיה, קדרות וצילום - הוא טיפול באמצעות תהליכי יצירה והבעה להקל על המצוקה הנפשית של הילד החולה ולהוות קטרזיס לתחושותיו הקשות. הוא מהווה טיפול רגשי המגייס את כוחן המרפא של האמנויות על מנת להגמיש דפוסי הגנה, לטפח כוחות נפשיים ולחזק את כושר ההסתגלות של הפרט. המטפלים באמנויות מעורבים בטיפול בקשת רחבה של תסמינים נפשיים.

 

למעשה חומרי האמנות הם החומרים הראשונים בהם הילד מבטא את עצמו, עוד הרבה לפני שלמד לקרוא ולכתוב. בשעת הטיפול עם צוות התראפיסטים, ילדים משתמשים בכל חומרי האמנות על מנת לבטא, לעבד ולשנות, תכנים שונים שמציקים להם - החששות והפחדים ממחלות מורכבות, הקשיים החברתיים שנוצרו כתוצאה מאשפוזם הארוך ועוד. התרפיה היא בעצם תהליך העבודה של התרפיסטים עם הילד.

 

תכנית התרפיה במוסיקה ובראשה תרפיסט במוסיקה מותאמת לצרכים האישיים של הילדים. מוסיקה היא שפה בפני עצמה החוצה תרבויות ודתות ומאפשרת ביטוי לרגשות בזמנים קשים ובזמנים שמחים. צוות מיומן של תרפיסטים וכן של נגנית נבל עובד במחלקות השונות, מתואם עם הצוות הרב מקצועי ומפעיל את הילדים בהתאם לצרכים העולים במחלקות השונות. הילדים נחשפים לכלי מוסיקה שונים ומגוונים, מתנסים בנגינה, בשירה ובעיקר חווים שיחרור בזמן של תקופות אשפוז ארוכות ומורכבות. הכלים המוסיקליים הרבים משמשים את הילדים אם בבודדים ואם בקבוצות.

 

טיפול במוסיקה בילדים המאושפזים בבית החולים מאופיין בכך שהוא מוכתב ע"י מצבו הרפואי של הילד והוא איננו מתקיים בחדר ייעודי אלא בתוך המרחב של המחלקות השונות. חלק מהילדים המאושפזים מרותקים למיטתם ונמצאים במצב רפואי שאינו מאפשר להם ניידות ולכן, אין ביכולתם ליטול חלק בפעילויות שמתקיימות מחוץ לחדרם. לאור זאת, המרחב בו מתקיים הטיפול במוסיקה כולל שתי סביבות עבודה: האחת, חדר פעילות של המחלקה, והשנייה, על יד מיטת הילד החולה בחדרו. מטרת הטיפול היא בין השאר, להסיט ולהסיח את חווית הכאב באמצעות עשייה מוסיקאלית, לחזק את יכולת השליטה והעצמאות של הילד ולבסס את תחושת הכבוד העצמי שלו, לסייע בעיבוד ההשלכות של האשפוז על דימוי הגוף ולעודד את הילד למציאת כוחות ותקווה. הפרויקט מתנהל בשניידר זו השנה השביעית.

 

עלות ממוצעת של שעת פעילות הנה 120 ש"ח.

 

לאפשרויות התרומה לפרויקט המוסיקה לחץ כאן

 

ספטמבר 2013

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

תרומה לעמותה | תרומות עסקים | תרומות לכבוד אירוע | עמותה לילדים | תרומה לעמותות | בית חולים שניידר | Israel Makov | רונן טוב | Schneider Hospital | המסיבה -אירוע התרמה

 


EV SSL Certificates