נאמני מרכז שניידר
טופס תרומות תרומה לילדים במרכז רפואי שניידר
מגדל אשפוז חדש
פעילות העמותה בחו"ל - תרומה לעמותה
inwise

צנתור מוח נדיר הציל את חייו של ילד בן 4

צנתור מוח נדיר הציל את חייו של ילד בן 4 (הגדל)

צנתור מוח נדיר הציל את חייו של מוחמד בן ה-4, אשר עבר תאונת דרכים והגיע במצב אנוש, עם פגיעת ראש קשה ודימום מסיבי במוח למרכז שניידר. הפעוט עבר צנתור מוח לסגירת כלי דם מדממים ושב לחיים בניגוד לכל סטטיסטיקה – באופן מופלא, ללא כל פגיעה נוירולוגית.


הפעוט הובהל בערב שבת לבית החולים כמעט ללא לחץ דם, תוך איבוד דם באופן מסיבי. הוא הובהל לחדר הניתוח תוך ניקוז דמם בלתי פוסק, כשהוא מקבל מנות דם בזו אחר זו. לחץ הדם שלו היה 20, הוא היה במצב של שוק, וההערכה הראשונית הייתה אפס סיכויים. ד"ר אפרת הרלב, סגנית מנהל מרכז שניידר, אשר היתה בכוננות טיפול נמרץ בערב זה וד"ר שלום מיכוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירוגיה במרכז שניידר, נלחמו על חייו של הפעוט ולא הרימו ידיים. בבדיקה שנערכה לפעוט נמצא קרע בעורק שמוביל דם מבסיס הגולגולת הקדמי לאף ולפנים. הסיכוי היחיד של הפעוט היה לעבור צנתור מוח, הליך נדיר מאוד בילדים, אשר כמעט ולא מבוצע במקרים של חבלת ראש.


בפעולת בזק הוחלט להקפיץ את מצנתר המוח בילדים ד"ר שמעון מימון, שהיה אמור להתחיל בביצוע צנתורי מוח בשניידר באותם ימים, את עמיתו ד"ר אליהו פרלוב מבילינסון ואת צוות יחידת הצנתורים בשניידר, בראשות ד"ר אלחנן ברוקהיימר. על אף שהיה זה ערב שבת, כל הטכנאים הוזעקו מהבית ותוך פחות משעה היה הצוות כולו בחדר הצנתורים.

 

במהלך הניתוח הצליח ד"ר מימון להגיע אל העורק הקרוע המתחבר אל גלגל העין ונאלץ לנתק אותו כדי להפסיק את הדימום. המחיר היה אבדן ראיה בעין אחת, אך פעולה זו הצילה למעשה את חייו. גם אחרי הניתוח הרופאים התקשו להאמין שמוחמד יתאושש וסברו כי גם אם יחיה, הוא עלול לסבול מנזק נוירולוגי. אלא שלהפתעתם ולשמחתם של הצוות הרפואי והורי הילד, אחרי כמה שבועות, הילד חזר להכרה, עבר ניתוח להחזרת עצם הגולגולת, ובתוך זמן קצר, לאחר שיקום בבית לוינשטיין, התאושש לגמרי.


לדברי ד"ר שלום מיכוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירוגיה במרכז שניידר: "הפעוט הולך, מדבר, המוח לא נפגע, וחוץ מאובדן ראייה בעין אחת הוא בסדר גמור, ללא כל פגיעה נוירולוגית – סיפוק גדול עבורנו".


לדברי ד"ר אפרת הרלב, סגנית מנהל מרכז שניידר: "אין ספק שמדובר במקרה מיוחד, כל המערכת עבדה בצורה משומנת, והוכחנו שוב שמבחינתנו, לא מרימים ידיים עד הרגע האחרון. כשהילד מגיע לביקורת הוא רץ אלי עם חיבוק. אלו הרגעים שממחישים מדוע זהו המקצוע הכי-הכי בעולם".

 

אוגוסט 2013

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

תרומה לעמותה | תרומות עסקים | תרומות לכבוד אירוע | עמותה לילדים | תרומה לעמותות | בית חולים שניידר | Israel Makov | רונן טוב | Schneider Hospital | המסיבה -אירוע התרמה

 


EV SSL Certificates